mobil

Yeni Gözdem: Spotify1 min read

Ekim 9, 2013 1 min read

Yeni Gözdem: Spotify1 min read

Reading Time: 1 minuteimage

Geleceğine dair hiç umudum yoktu neredeyse. En azından önümüzdeki 1-2 sene için beklemiyordum. Yaz başında bir dostumun “Spotify, bu sonbaharda Türkiye’ye geliyor.” demesiyle birlikte heyecanlanmış, ama Türkiye’deki telif hakları karmaşası gibi nedenlerden ötürü pek ihtimal vermediğim için olsa gerek, bu bilgiyi kafamın içinde hızlıca rafa kaldırmıştım. Ama bu hayalim, geçtiğimiz günlerde gerçek oldu!

Siz de benim gibi müziksiz yaşayamayanlardansanız, Spotify müzik dinleme alışkanlıklarınızı kökünden değiştirmeye geliyor.

Premium üyelik alırsanız,  istediğiniz an, istediğiniz cihazdan, istediğiniz müziğe ulaşabiliyorsunuz. Hem de yurtdışında 9.99 dolar olan aylık premium üyelik ücreti, Türkiye için yarısına denk gelecek şekilde 9.99 TL. Paranıza kıymak istemiyor da olabilirsiniz, onun için de bazı lükslerden vazgeçip reklamlı ücretsiz üyelik veya  aylık 4.99 TL’ye sadece masaüstü versiyonuna da üye olabilirsiniz. Ben şimdiden tüm cihazlarımdaki ve Dropbox’ta tuttuğum albümlerimi hard disklerime kaydedip, arşive kaldırdım bile. Artık, dünyanın müziği her an yanımda : ) Bu ne coşku diyenler olabilir. Onların yanıtını şimdiden vereyim; “Hayır Spotify Türkiye, Tick Tock Boom’un müşterisi değil”. En azından şimdilik 😉

Leave a comment